Yeni bir güvenlik açığı, uygulamadaki alarmları atlar. Instagram. Ve her gün yaratıp gördüğümüz geçici videolarla veya “Hikayeler” ile de ilgisi var. Anlaşılan, özel hesapların yapılandırılmasından kaynaklanan ve onların mesajlarını ve Öykülerini yöneten bir problem. Herhangi bir web tarayıcısına yalnızca birkaç fare tıklamasıyla (sorun Chrome, Firefox veya Chromium kullanıyorsanız değildir), sunucularında depolanan mesajların ve Hikayelerin özel URL'lerini gösterebilirsiniz. Facebook. Bunu unutma Instagram WhatsApp'ın da sahibi olan Mark Zuckerberg'e ait.

BÜLTENİMİZİ ALIN

Posta kutunuzdaki en son teknoloji haberlerini almak için abone olun. Web sitelerimizde yayınlanan haber başlıklarının, püf noktalarının, karşılaştırmaların, incelemelerin özeti ile size günde tek bir e-posta göndereceğiz.
Mailchimp tarafından sunulan servis

Özel fotoğraflarınız

Bu şekilde, herhangi bir kullanıcı, basit bir web tarayıcısı aracılığıyla, bir sayfanın kodunu, bu tarayıcıların sunduğu özel araçlar yoluyla oluşturduğunu denetleyebilir. İçinde Başlığın ‘Img’ bölümü 'Ağ' olarak adlandırıldı'Denetle'yi tıkladığınızda, gösterilen görüntünün URL'si, genel bir fotoğraf (bu konuda sorun olmaz) veya geçici bir hikaye görünür. Bu URL, geçici görüntünün veya videonun geldiği hesap özel olsa bile, herhangi bir İnternet kullanıcısı ile herhangi bir zamanda paylaşılabilir ve görüntülenebilir.

Instagram  başvuru içerisinde daha fazla tanıtım yapılacak

Verge, bu işlemin biraz zahmetli ve sıkıcı olabilse de, çok fazla korsan kaynağına sahip olmayan kişilerce bile uygulanabileceğini onaylamıştır. Özel bir hesabı yeniden şarj ederek ve 'IMG' bölümünü web öğelerinin denetimine yükleyerek, URL’nin doğru olduğunu ve dünyanın geri kalanının görmesi için paylaşılabileceğini doğrulayabilirler. Ve bunu tamamen özel bir hesapla test ettiklerini hatırlamalıyız. Bununla birlikte, bunun kendi yapılandırması olmadığını doğruladılar. Instagram (bir kullanıcının yapabildiği fotoğraflarınızın ve videolarınızın URL’lerini bulun kendi özel hesabında) ve gerçekten, herkes aynı işlemi yapabilirdi. Bizi okuyan sizler de yapabilirsiniz. Hesabınız genel ise, mantıksal olarak, bu sizi etkilemez. Ancak hesabınız asma kilit ile varsa dikkatli olun. Instagram Onların gizliliğini çok iyi yönetmiyorsunuz.

Göre Facebook, bu sorun değil

Ayrıca, özel olarak hesabınız kilitli olan biriyle sohbet ettiyseniz, profil resmine erişbunun için hesabınıza, fotoğraf zaman çizelgenize ve Hikayelerinize erişebilmemiz gerekir. Şüphesiz bu, mühendislerin ve geliştiricilerin etkinliğini sorgulamaktadır. Instagram. Facebook Bu güvenlik sorununa cevap vermek çok uzun sürmedi. Sosyal ağın sözleriyle, özel bir fotoğrafın URL'sinin bu arama davranışı, ekran görüntüsü alma eyleminden uzak değildir. Şirket, ilgili olarak herhangi bir taciz edici hareket tespit etmedi Instagram. Sözcüsü Facebook Aşağıdakileri söyledi:

Bir hata, özel yayınlarını paylaşıyor Instagram ve Instagram Hikayeler 1"Burada açıklanan davranış, fotoğraftaki bir arkadaşın fotoğrafının ekran görüntüsünü almakla aynıdır. Facebook ve Instagram ve diğer insanlarla paylaşın. İnsanlara bir kişinin özel hesabına erişme izni vermez"

Şimdilik görüldü, hiçbir şey yapamayız Bunu önlemek için, eğer özel bir hesabımız varsa, birisi fotoğraflarımızı üçüncü şahıslarla paylaşır.

Hakkında diğer haberler … Instagramgüvenlik