İPhone'da klavye kısayolları nasıl oluşturulur 1İPhone'unuzda daima bir coletilla olarak kullandığınız ifadeler veya sözcükler olduğundan emin olun. Örneğin, "Nasılsınız?", "Günaydın", "İyi geceler" veya normal "hehehehe" WhatsApp hakkında konuştuğumuzda en normaldir. Facebook haberci ve diğer benzer uygulamalar. Bu kelimeleri yazmak için bir şey almadığı doğru olsa da, bir klavye kısayolu kullanarak daha az zaman harcayacaksınız.

BÜLTENİMİZİ ALIN

Posta kutunuzdaki en son teknoloji haberlerini almak için abone olun. Web sitelerimizde yayınlanan haber başlıklarının, püf noktalarının, karşılaştırmaların, incelemelerin özeti ile size günde tek bir e-posta göndereceğiz.
Mailchimp tarafından sunulan servis

iOS istediğiniz kadar kısayol oluşturmanıza olanak tanır; "Günaydın" yazmak zorunda kalmak yerine sadece bd koy ve bütün kelime otomatik olarak belirir. Kurulumu çok basittir ve iyi yazmak istiyorsanız yapmanız gereken bir şeydir, ancak birisiyle konuşurken veya e-posta yazarken çok fazla zaman kaybetmeyin.

İOS'ta klavye kısayollarını ayarlama

İPhone veya iPad'inizdeki klavye kısayollarını yapılandırmak için, "Metin" seçeneğini seçmek için "Ayarlar", "Genel" bölümüne ve "Klavye" bölümüne gitmeniz yeterlidir. İçerideyken, sağ üstte görünen “+” seçeneğine tıklayın ve aşağıdakileri yazın:

  • İfade: yazmak istediğiniz ifade, örneğin "Günaydın".
  • Hızlı fonksiyon: Burada kısayolu etkinleştirecek anahtarı, örneğin “bd” yi eklemeniz gerekir.

Hazır olduğunuzda "Kaydet" i seçin. Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Yani, iOS klavye kısayollarını sınırlamaz. Sistem, yüzlerce kelime öbeği kullanmanıza izin verecek, yüzlerce anahtarla en çok kullandığınızları ve sonra da tam metni yazmanız gerekmeyecek, sadece birkaç harf kullanacaksınız. Hangi cümleleri veya kelimeleri söyleyeceğinizden şüphe ediyorsanız, görüşmelerinize göz atmanız en iyisidir. en son ve metinleri analiz eder. Ancak o zaman, daha sonra klavye kısayolları eklemek için en sık kullandığınız uzun sözcükleri veya ifadeleri görebilirsiniz.

Bir öneri olarak, akıllıca bir seçenek, cep telefonunuzda veya e-postanız için kısayollar oluşturmanızdır; bu, sonuçta konuşmalarınızda en çok tartışacağınız şeylerden ikisidir. Cep telefon numaranızı koymak için “@ 2” yi e-posta adresinizle değiştirecek şekilde veya “tlf” olarak yapılandırabilirsiniz. "Fb" bağlantısını profiline yazmak için Facebook veya "insg" ile aynı şeyi yapmak Instagram.

Diğer haberler … iOS, iPhone