Arkasındaki teknoloji DeepFakes yüksek hızda hareket etmeye devam etYapay zekanın yanlış ve yayılma haberleri üretme potansiyeli konusunda hükümetleri ve kuruluşları endişelendiren bir durum. Yanlış ellerde çok tehlikeli bir silah olabileceği açıktır. Aşağıda size göstereceğimiz şey bunun kanıtı.

son zamanlarda, Ctrl Shift Face, adanmış popüler bir YouTube kanalı DeepFakes, korkutucu olduğu kadar şaşırtıcı bir video paylaştı. Bu eski bir röportaj. Bill haderhakkında konuşmak için David Letterman'ın programına gider Tropic Thunder (Bir film savaşı Latin Amerika’da). Ancak, videonun çeşitli anlarında nasıl Hader'in yüzü beklenmedik bir şekilde Tom Cruise veya Seth Rogen'in yüzü olur..

Yüzler arasındaki geçiş neredeyse farkedilemez. Hader'in yüz hareketleri, başının hareketi ve hatta bakışları, her iki oyuncunun da sahte yüzlerinde kusursuz bir şekilde düzenlenmiştir. Bu bir deney olmasına rağmen Ctrl Shift Face, etkilemeyi durdurmaz gerçekçilik düzeyi bu elde etmiş DeepFakes, özellikle 2019'da. Aşağıda görebilirsiniz, ancak iyi tutun:

Daha önce de belirtildiği gibi, kanal bu tür bir içerik oluşturmada uzmanlaşmıştır. Son aylarda Sylvester Stallone tarafından çalınan bir Terminator'ü yayınladılar. David Bowie, Rick Astley’in yerini aldı. Asla Senden Vazgeçmeyeceğim veya Bruce Lee Neo rolünü üstlenerek matrishepsi eşit derecede şaşırtıcı. Aşağıdaki linkten video listesine erişebilirsiniz.

Geçen hafta size birkaç sanatçının Nikolay Mochkin ve Jonty Pressinger’in DeepFakes için karakterlerini yapmak Aslan kral (2019) daha çocukça görünüyorlardı1994 sinema filmine çok benzer: Teknoloji, filmdeki en büyük eleştirilerden birini, aslanlardaki ifadelerin eksikliğini çözmelerini sağladı.