Son aylarda, bir medya oynatıcı Android işletim sistemine sahip daha fazla cihaz açıyor. Bu, zaten VLC olarak kurulmuş rakiplere karşı özellikleri ve başarısını artırabilen MX Player (veya MX Player). Eh, şimdi MX oyuncu büyümeye devam ediyor ve kullanıcılara olanaklar sunuyor. Ulaşılan son işlev: cep telefonunda kayıtlı videoları doğrudan TV'de veya diğer cihazlarda teknolojiyle paylaşabilmek chromecast.

BÜLTENİMİZİ ALIN

Posta kutunuzdaki en son teknoloji haberlerini almak için abone olun. Web sitelerimizde yayınlanan haber başlıklarının, püf noktalarının, karşılaştırmaların, incelemelerin özeti ile size günde tek bir e-posta göndereceğiz.
Mailchimp tarafından sunulan servis

Şimdiye kadar MX Player yalnızca çevrimiçi içerikle Cast bağlantısına izin verdi. Yani, İnternet içeriği akışı. Artık işlev mobilde depolanan dosyalara genişletildi. Ne yapabiliriz yaz tatili videolarımızı TV ekranında göster veya daha büyük bir ekranda başka herhangi bir içeriği telsiz kullanmayın. Veya, cep telefonunuzda sakladığımız bir videoyu veya şarkıyı daha yüksek sesle dinlemek için Google Home gibi Google hoparlörlerinden yararlanın.

Adım adım

İlk şey, Chromecast'i destekleyen MX Player'ın en son sürümünü edinmek. Bunu yapmak için uğra Google Play Store ve daha önce sahip değilseniz, bu oynatıcıyı arayın. Mümkün olan her şeyi indirin son güncelleme Öğreticiye devam etmek için.

Buradan, ve eğer zaten aynı WiFi ağına bağlı TV'ye bağlı bir Chromecast cihazı, bir Google Home akıllı hoparlörü veya bu bağlantı teknolojisiyle uyumlu başka bir cihaz olsun, işlem basittir. Aksi takdirde, bu aygıtlardan herhangi birini ve cep telefonunuzu aynı ev ağına bağlayarak bu sorunları yapılandırmanız gerekecektir.

MX chromecast oynatıcı

Bununla, cep telefonunuzda kayıtlı içerik galerisine göz atın ve oynatmaya başlamak için istediğiniz öğeye tıklayın. İçerik akışı yapabilen diğer oyuncular veya uygulamalar gibi, Chromecast simgesini sağ üst köşede gösterecektir. WiFi simgesine benzer, eğri çizgileri olan bir kare. Üzerine tıklandığında, mobil cihazda gördüğümüz aynı içeriği çoğaltmak için uyumlu tüm bağlı ve kullanılabilir cihazların bulunduğu bir pencere görüntülenir. Böylece, sadece kalır hangisinin üremeyi taşıyacağını seçin. Ve bu kadar

Anında seçilen Chromecast cihazında video veya ses dosyasını oynatırız. Bütün bunlar cep telefonundan nasıl oynandığını kontrol edebilme. Bu, duraklat, devam et, ileri ya da geri git. Uzaktan kumandadaymış gibi.