Her zaman orada olan bir fonksiyon gibi görünüyor, ama daha önce gönderilen bir mesajı sil Ekim 2017'de WhatsApp için bir devrim oldu. Cep telefonlarında görünmeye başlamasından neredeyse iki yıl sonra, bir sohbette paylaşmak istemediğimiz veya paylaşmamamız gereken verileri, bilgileri veya hatta fotoğrafları silmeye zaten alıştık. Ve herkes bunu mantıklı, gerekli ve güvenli bir şey olarak kabul etti. Şimdi bunu bilmenin zamanı geldi Mesajı silmekle aslında bu işlevden WhatsApp bile sorumlu değil.

BÜLTENİMİZİ ALIN

Posta kutunuzdaki en son teknoloji haberlerini almak için abone olun. Web sitelerimizde yayınlanan haber başlıklarının, püf noktalarının, karşılaştırmaların, incelemelerin özeti ile size günde tek bir e-posta göndereceğiz.
Mailchimp tarafından sunulan servis

Ve bu iki yıl boyunca aldatılmış yaşadığımız şart değil, işlevin hiçbir zaman tam olarak etkili olmadığıdır. Konuşmanın diğer kullanıcısının mesajı görmeyeceğini düşünmemize rağmen, gerçek şu ki bu içeriğin sohbetten silinmesini engelleyen formüller var. Ve daha da fazlası, iOS platformunda, yani bir iPhone'unuz varsa, bunun mümkün olduğu keşfedildi. sildiğini düşündüğün fotoğraflar hiç silinmedi. Ancak en kötüsü, WhatsApp'ın onunla sakin görünmesi.

WhatsApp iPhone'daki fotoğrafları silmiyor

TheHackerNews.com'da yayınlanan son bilgiler, iPhone için WhatsApp'ı etkileyen bir gizlilik sorununu ifade eder. Yayınlandığı gibi, bir fotoğraf bir iPhone kullanıcısına gönderildiğinde ve daha sonra silindiğinde, bunun bir kopyası iPhone'un makarasında veya galerisinde saklanır.. WhatsApp sohbette mesajın silindiğini bildirir, ancak gerçek şu ki izleri kalır.

WhatsApp'taki herkes için sil

Görünüşe göre, bu gerçeği WhatsApp'a bildirdikten sonra, şirket bu silme işlevinin çalıştığını açıkladı içeriğin tamamen silinmiş kalmasını garanti etmez. Bunun yerine, WhatsApp'tan kaybolan içeriğe odaklanır. Ancak, alıcı kullanıcının içeriği görüntülemesi konusunda ellerini temizliyor gibi görünüyorlar. Göndericinin silmeden önce konuşmasında bulunduğundan veya iPhone'da multimedya dosyalarının bu kopyaları varsayılan olarak galeriye indirildiğinden dolayı.

Sorun, varsayılan olarak iPhone için WhatsApp'ta etkin olan bir seçenekten kaynaklanıyor ve sohbetlerin tüm multimedya içeriğini terminal galerisine indirmenize izin veriyor. Bu özellik devre dışı bırakılmazsa, WhatsApp'taki bir mesajı silmek için çok az kullanışlıdır. Bir saatte yapılsa bile, uygulamanın silme işlevini herkes için kullanmanıza izin verdiği 8 dakika ve 16 saniye.

Elbette, Android'de, bu özellik kullanıldığında, yalnızca fotoğraf alıcı için değil, gönderen için de fotoğraf silinir. Daha az yer kaplayan ve daha fazla mahremiyet bırakmak. Ancak, hiçbir durumda, alıcının içeriği silinmeden önce göremediği anlamına gelmez.

Tüm mesajları toplama uygulamaları

Tabii ki, WhatsApp'taki bir sohbetin tamamını kaydetmek için başka faydalı araçların olduğunu unutmayın. Ve bununla, gönderildikten sonra silinenleri bile tüm mesajları saklamak istiyoruz. Bu, WAMR için Android telefonlar için geçerlidir; WhatsApp’tan gelen tüm mesajların bir kopyasını bırakın, daha sonra da yok edilirler. Sadece kurun ve ardından kaydedilen mesajları buradan inceleyin.

WhatsApp sohbetlerinde mesajları sil

Bir uygulamanın bir sohbette kalıcılığını zorlamak için gerekli olmasına rağmen. Bir verilerin silinmemesi için WhatsApp uygulamasının kendisinde bir böcek veya faydalı bir numara bulunur. İle yeterli mesaja cevap oluşturmak. Bu şekilde, orijinal mesaj silinirse, aşağıdaki cevabın yanında okunabilir.

Belki de tüm bunlar için WhatsApp kendi işlevinden sorumlu olmak istemiyor. Ve sohbette söylenen her şeyi saklamak için birçok teknik ve araç var. Dedi ki, dedi ki. Yani gizlilik WhatsApp'ta göreceli bir gerçektir.

Hakkında diğer haberler … WhatsApp